Ta strona korzysta z plików cookie (ciasteczek) w celu personalizowania treści dla odbiorców. Każdy użytkownik może wyłączyć zapisywanie plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej, co spowoduje, że nie będą gromadzone żadne informacje.

Produktów: 0 0,00 zł

Koszyk jest pusty

Ilość:

Suma: 0,00

Aktualności

Jak zabezpieczyć dom przed myszami?

06.10.2017

Jesień to czas, w którym często do naszych domów przychodzą "nieproszeni goście" - myszy. Szczególnie narażone są budynki położone w bliskim sąsiedztwie pól i lasów. Aby skutecznie ograniczyć populację gryzoni, a także zminimalizować ich wizyty w domu, stosuje się stacje deratyzacyjne, zwane także karmnikami. Są to małe, zamykane "pudełka", w których umieszcza się rodentycydy - preparaty gryzoniobójcze. Stacje są bezpieczne dla innych zwierząt i osób np. dzieci. Odpowiednio rozmieszczone karmniki utworzą barierę. W przypadku myszy należy rozmieszczać je przy ścianie budynku co około 5 metrów, a także na narożnikach oraz po obu stronach wejść (np. drzwi wejściowe, balkonowe). Poniższa grafika przedstawia przykładowe rozmieszczenie stacji deratyzacyjnych. Jeśli populacja gryzoni jest bardzo duża zaleca się także montaż karmników przy ogrodzeniu posesji oraz stosowanie pułapek mechanicznych/lepowych wewnątrz domu.

rozmieszczenie karmnikow-01.png

Walka z pasożytami zewnętrznymi ptaków.

06.06.2017

Walka z pasożytami zewnętrznymi ptaków.

Entomolodzy zgodnie twierdzą, że ptaszyniec kurzy jest najbardziej dokuczliwym i szkodliwym pasożytem zewnętrznym drobiu. Atakuje kury, perliczki, bażanty, indyki oraz gołębie. Innym bardzo groźnym roztoczem jest obrzeżek gołębień - zwany także obrzeżkiem gołębim. Atakuje on nie tylko gołębie, ale także jaskółki, gawrony, kawki, wróble, a nawet ptactwo domowe. Jest on szczególnie groźny po usunięciu ptaków z miejsca ich bytowania - rozchodzi się on w różne strony i często trafia do ludzkich mieszkań.

Oba wymienione wyżej pasożyty stanowią nie tylko zagrożenie dla ptactwa, ale także dla reszty zwierząt - w tym domowych - oraz dla ludzi.

Roztocza te doprowadzają do śmierci drobiu, a większości insektycydów nie można stosować w ich obecności. Mamy rozwiązanie tego problemu - preparat Dergall - można go stosować bezpośrednio na kury czy gołębie. Aktualnie jest on dostępny w promocji w naszym sklepie. Kliknij w link, żeby poznać więcej szczegółów.

Skąd wzięły się u mnie pluskwy?

25.04.2017

Skąd wzięły się u mnie pluskwy?

To pytanie bardzo często pada z ust naszych Klientów. Odpowiedź nie zawsze jest prosta.

Pluskwa potrzebuje krwi, żeby się rozmnażać. Jej głównym siedliskiem jest nasze łóżko.  Rosnące populacje mogą się rozprzestrzeniać po naszym domu, a nawet przechodzić między mieszkaniami (bloki i kamienice). Sąsiedzi (często nieświadomi obecności pluskiew) są niejednokrotnie źródłem problemu.

Inną przyczyną może być przyniesienie owada np. w bagażu z podróży. Pluskwy stanowią problem w skali globalnej i można je spotkać nawet w pięciogwiazdkowych hotelach. Wszędzie tam, gdzie przemieszczają się ludzie, można przywieźć ze sobą te insekty. Wystarczy nawet krótka podróż autobusem czy pociągiem.

Ostatnim popularnym źródłem jest nasza praca - wspólne szatnie, stanowiska itp. także mogą być siedliskiem pluskiew.

W każdym przypadku ważne jest ustalenie źródła - jeśli go nie ustalimy mimo wykonania wielu zabiegów problem może powracać.

Jeśli potrzebujesz porady jak zwalczać pluskwę - napisz do nas lub zadzwoń 665 777 091.

Witryna stworzona na platformie